Jak pozvat účetní

Pozvěte svou dlouholetou účetní ke spolupráci v e-Účtu. Jak na to vám poradíme na následujících řádcích. Žádnou účetní nemáte? Nevadí, ozvěte se nám a my vám s hledáním pomůžeme.

Jak přizvat účetní ke spolupráci v e-Účtu?

Chcete-li přizvat konkrétní účetní ke spolupráci bez ohledu na to, jestli je daná osoba již registrovaným uživatelem služby e-Účto či nikoliv, vaše první kroky povedou v menu pod Profil uživatele do kategorie Pozvánka. Zde stačí jen napsat do patřičného políčka e-mail účetní/účetního s nímž chcete spolupracovat, a pak už jen vyčkat, až účetní přijme vaši pozvánku. Pokud posíláte pozvánku neregistrované osobě, ta obdrží nejprve e-mail s instrukcemi, jak se do e-Účta registrovat. Pokud tak vámi oslovený účetní učiní, ihned po prvním přihlášení do aplikace pod svým novým účtem, zpětně obdrží vámi zaslanou pozvánku, na kterou už bude moci zareagovat. Nemáte-li aktuálně přiřazeného žádného účetního/ žádnou účetní a chcete s výběrem pomoct, stačí, když se nám ozvete. Kliknutím na Poslat dotaz/ poptávku se vám otevře okno, kde nám můžete napsat požadavky či případné dotazy.

Jak mohu jako účetní pozvat svého klienta do e-Účta?

V případě, že jako účetní chcete společně se svým klientem využívat výhod e-Účta, musíte nejdříve svého klienta požádat o to, aby se zaregistroval na stránkách Digital Payments, přihlásil se do aplikace a teprve poté vás přizval ke spolupráci jako svého účetního. Klient si nicméně musí být vědom, že zasláním pozvánky vám dává přístup k celé jeho účetní evidenci, proto je nutné, aby zaslání pozvánky bylo iniciováno ze strany klienta. Zároveň s každou klientem nově zaslanou pozvánkou se ruší ty předchozí.

Chci jiného účetního než je můj stávající, jak mám postupovat?

V menu pod profilem uživatele v kategorii Pozvánka u aktuálního účetního kliknete na Odebrat práva, a pak už budete postupovat stejným způsobem, jako když jste zasílali pozvánku minulému účetnímu. Do Pozvánky pro účetní vyplníte e-mail vámi požadovaného účetního, kliknete na Pozvat a vyčkáte, dokud vaši pozvánku nový účetní nepřijme.