Začátky s e-Účtem

Rádi byste začali využívat naši aplikaci? Směle do toho! Rádi vám pomůžeme s prvními krůčky.

Pojďme se registrovat

K registraci vám úplně klidně postačí e-mail, který zadáte zde, a pak už jen kliknete na Začít zdarma a vyčkáte registrační e-mail s přístupovými údaji do služby.

Jako druhý způsob můžete zvolit registraci prostřednictvím registračního formuláře zde.

První přihlášení a co dál

Jako náš nový uživatel máte možnost využít čtrnáctidenní zkušební lhůty v tarifu Trial. Během této doby můžete neomezeně využívat všechny výhody, které e-Účto nabízí. Pokud jste obdrželi přihlašovací údaje do vaší e-mailové schránky, už vám nic nebrání službu využívat. Přihlásit se do e-Účta můžete přímo na webu nebo si můžete stáhnout aplikaci do mobilního telefonu. Naše aplikace je dostupná ve verzi pro iOS i Android.

Už jste se úspěšně přihlásili? Výborně, můžeme nyní přejít k nastavení vašeho profilu. Přejdete-li do Nastavení v dolní části menu, po jeho rozkliknutí uvidíte kategorie Fakturační údaje a Můj profil. Do fakturačních údajů můžete vyplnit všechny vaše údaje — jméno, adresu, IČO, kontakty apod. Vyplněním těchto údajů hned na začátku si v budoucnu ušetříte čas při vytváření faktur, jelikož se vám veškeré údaje do nově vytvářené faktury předvyplní. V kategorii Můj profil si můžete následně změnit jazyk aplikace (v současné době podporovanými jsou — čeština, angličtina a slovenština), případně si můžete nastavit profilovou fotku.

Zaregistroval(a) jsem se jako firma, přihlásil(a) se, ale chybí mi účetní

Ty nejzásadnější kroky máte za sebou, ale je nám jasné, že sami si evidenci dokumentů obstarávat nebudete. Hodila by se nějaká účetní, že ano? Pokud víte, o někom, kdo by se vám mohl starat o účetnictví, případně máte svoji dlouholetou účetní, můžete ji pozvat prostřednictvím sekce Pozvánka, kterou najdete v menu. K pozvání vám postačí, pokud znáte e-mailovou adresu účetní. Zadejte její e-mail do příslušného políčka a vyčkejte, až vámi vybraná účetní pozvánku přijme. Pokud vaše účetní není registrovaným uživatelem e-Účta, vůbec nevadí. Pozvánka jí na e-mail přijde i s instrukcemi, jak se do služby registrovat a přihlásit. V momentě, kdy se vaše účetní poprvé přihlásí do e-Účta, zpětně obdrží i vaši pozvánku, takže se opravdu nemáte čeho bát, o vše se postaráme.

Je ale taky dost dobře možné, že o žádné účetní, která by se vám starala o administraci účetních podkladů nevíte. Nevadí, i v tomto případě pro vás máme skvělé řešení. Stačí, když nám v sekci Pozvánka pošlete dotaz / poptávku s požadavky a my vám vhodnou účetní zajistíme. To zní dobře, co myslíte?

Jsem účetní a obdržel(a) jsem pozvánku ke spolupráci v e-Účtu od klienta

Je možné, že jste se o e-Účtu dozvěděli prostřednictvím klienta, který vám zaslal pozvánku ke spolupráci. Pokud tomu tak je, registraci můžete provést podle instrukcí obdržených přímo v e-mailu nebo rovněž podle návodu výše. Po vytvoření registrace a následného přihlášení přímo do aplikace e-Účto můžete pozvánku od klienta zpětně potvrdit.