Automatické stahování faktur ze Seznam peněženky za kampaně v Skliku

Publikováno: 28. 7. 2021

Pokud provozujete reklamní kampaně na platformě Sklik.cz, určitě jste narazili na potřebu stáhnout si fakturu za nabitý kredit. Sklik provozuje společnost Seznam, a.s., která má nastavené platby ve svých službám prostřednictvím tzv. Seznam Peněženky. Tu je nutné nejprve nabít. Jakmile tak učiníte, dojde Vám notifikační e-mail o přijetí platby a informací, že si můžete stáhnout fakturu po přihlášení do rozhraní.

Pojďme si říci, jak stahovat faktury bez nutnosti přihlášení do rozhraní Seznam Peněženky a jak tyto faktury předávat účetní pomocí e-Účta.

3 jednoduché kroky

1Zjistěte si svůj evidenční e-mail e-Účta

Ve svém e-Účtu běžte do Nastavení a v sekci Automatický import dat získáte Váš unikátní evidenční e-mail e-Účta. Tento e-mail si zkopírujte.

2Kontaktujte Seznam.cz

Napište na zákaznickou podporu (fakturace@firma.seznam.cz), že si přejete dostávat faktury v elektronické formě a že chcete, aby tyto faktury zasílali na Váš e-mail. Abyste proces urychlili, sdělte jim svoji e-mailovou adresu. Pozor, neposílejte jim evidenční e-mail, který jste získali v předchozím kroku. V ukázce použijeme e-mailovou schránku, kterou vedeme ve službě Email.cz. Pro demonstraci řekněme, že to bude e-mail fakturace@mojefirma.cz.

3Nastavte si e-mail pravidlo

Po přihlášení k e-mailové schránce  fakturace@mojefirma.cz na adrese www.email.cz klikněte na Nastavení a následně na Pravidla. Budeme vkládat dvě pravidla. To první rozezná, že jsme obdrželi fakturu daňový doklad a pošle ji k evidenci do e-Účta, zároveň se tato faktura dostane k rukám Vaší účetní (pokud ji máte ve svém, účtu pozvanou).

Blahopřejeme, máte hotovo!
Nyní máte vše automatizováno. Jakékoliv příchozí faktury budou automaticky odbaveny.

Chcete automatizaci posunout ještě dále?

Náš klient vlastní třípatrový činžovní dům. V přízemí domu se nacházejí tři samostatné nebytové jednotky, které pronajímá jako komerční prostory – kadeřnictví, fyzioterapie a advokátní kancelář. V dalších dvou patrech domu jsou dohromady čtyři byty. S nájemníky má uzavřenou standardní nájemní smlouvu se splátkovým kalendářem. Zúčtování tepla, vody a služeb je nastaveno paušálem, respektive zálohami. Elektřinu mají nájemníci vlastní. Na konci zúčtovacího období jim klient vždy zašle informaci o přeplatku či nedoplatku.

Pořádek je důležitý. Nastavte si druhé volitelné pravidlo, které Vám přesune takto odbavený e-mail do složky Vyřízené (nebo do jakékoliv Vámi volitelné).

Aktivujte si službu Vytěžení faktury, obsah přijatých faktur bude automaticky vytěžen (opsán robotem prostřednictvím tzv. OCR technologie a strojového učení, a výsledek validován naším pracovníkem). Výstup je pak předán v náležitém formátu účetní, která tak ušetří čas opisováním a může ji rovnou zaúčtovat.Zpět